Omkring år 1900. Benvit botten med polykrom dekor av nisch, blomstervas, blommande träd samt hörnornament med rovdjur, blommande grenverk. Smal "Lotto"-mönstrad bård.
Proveniens
Falkkloos auktioners inventarier sedan mitten 1900-talet.
×
Logga in
Kunde inte logga in