613
1475624

Kunglig brosch, i form av snäcka, emalj med pärlor och rosenslipade diamanter

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Guld. Mått ca 35 X 20 mm. Vikt 8 gram. Medföljande etui med drottning Sofias krönta "S".

Proveniens

Drottning Sofia (1836-1913),
upptagen i hennes bouppteckning:
”nr 37 | 1 | -”- [Brosch] , snäcka i blå emalj m. infatt. äkta pärlor _ _ _ _ _ 250 –”

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

426. Judith Johansson, matta, "Hallandsåsen", rölakan, ca 243 x 189 cm, signerad JJ.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK