47
1486328

Konsolbord, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgyllt, bronserat, och bemålat. Skuren dekor av valfiskar. Sarg med ornament av patinerat bly. Målad sockel i porfyrimitation. Skiva av blybergsporfyr från Älvdalens Porfyrverk, undertill med måttangivelse i tum. Längd 96, bredd 44, höjd 81,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

833. Anders Zorn, "Delsbostintan".
Utropspris
1 000 000 - 1 200 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
Fair warning
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
Fair warning
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
Aktuellt bud:
920 000 SEK