91
1154862

SPEGELLAMPETT, för två ljus, gustavianskt stockhomsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 390 - 5 270 EUR
4 660 - 5 600 USD
Klubbat pris
130 000 SEK

Förgylld och bronserad. Ljusarm av förgylld mässing. Snidad dekor av vasakärve, rosengirlanger och lagerkrans. Nedtill korslagda facklor. Höjd 129, bredd 64 cm.

Förgyllningen sliten. Sekundär ljusarm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

865. Arman (Armand Pierre Fernandez), Utan titel.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK