Modern Art & Design 656

Liveauktion 21 – 22 maj, 2024

Utlämning efter auktionen

Arsenalsgatan 2 – Du kan hämta ut ditt föremål på Arsenalsgatan 2 direkt på auktionsdagarna, eller under torsdagen den 23 maj.

Ingen utlämning erbjuds mellan 24 – 29 maj.

Västberga Allé 3 – Fr.o.m. torsdag 30 maj kan du hämta ut ditt föremål på Bukowskis, Västberga Allé 3.

Fr.o.m. 11 juni debiteras en förvaringsavgift på 50 SEK per föremål och dag. Bukowskis önskar full betalning av ditt föremål innan utlämning kan ske.

⟶ Se öppettider

66 föremål
367. Märta Gahn, draperi, slätväv, ca 240 x 148 cm.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
382. Matta, rölakan, Sverige 1920-tal -1930-tal, ca  180 x 104 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
406. matta, rya, ca 226 x 155 cm, signerad ID KLH.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
410. tillskriven, matta, flossa, ca 350 x 272 cm, signerad KH.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
422. matta, rölakan, ca 235 x 170 cm, signerad IHK.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
431. matta, "Kastanjelöv", rölakan, ca 309 x 195 cm, signerad JJ.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK