587 föremål
Bord, Swedish Modern, 1940-tal.
13m 23s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Bergsten, ljuskrona, Gusum, 1980.
17m 23s
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, "Ingrid", Kasthall, ca. 242 x 158.
39m 23s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Pehrson, taklampa, Ateljé Lyktan.
20m 23s
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, skål signerad Orrefors.
1d 4 tim
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eeva Renvall, konsttextil, etikettsignerad.
1 tim 45m
110 EUR
Utropspris
250 EUR
Spegel, Glas&trä, 1900-talets mitt.
4 tim 33m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Dudley Best, vägglampa, "Bestlite".
4 tim 39m
1 770 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa, 1900-talets mitt/andra hälft.
5 tim 13m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
5 tim 17m
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
6 tim 7m
Bordslampa, 1930-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
6 tim 11m
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, funkis, möjligen Polen, 1930-tal.
6 tim 35m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK