BOKHYLLOR, ett par, omkring 1900.

Betsat trä. Rak form med dekor av kolonner. Ställbara hyllplan. Bredd 139, djup 25, höjd 219 cm.

Skador, märken, hack. Delar saknas. Hårt slitage.

Proveniens

Granhammars Slott.

Utropspris
2 500 SEK