Smycken
95733

PARTI SMYCKEN, 5 delar, 18 K guld, pärlor samt ametist, bl a Alton, 1900-tal. Ca 17 g.

Vigselring, ring med cabochonslipad ametist, ring med tre glasstenar, örhängen med pärlor samt örhängen med glasstenar. Diam ringar 17-20, l örhängen 1-3.

Slitage. Vigselringen med inskription. Pärlörhängena med lagning och överflödigt lim.

Utropspris
2 000 SEK