ARNE VODDER, skrivbord med sideboard Sibast Möbler Danmark, 1950-60-tal
Teak, skrivbordet vilande på sideboard. Sideboardet med fem lådor lackerade i vitt, gult, blått och svart, hurts med lucka,
hylla innanför. Skrivbordets längd 203 cm, bredd 92 höjd 74 cm. Sideboardets längd 180 cm, bredd 42,5 cm, höjd 64 cm. Nyckel finns.
Slitage, lådor med påklistrade pappersetiketter.