17 teskedar Gammalfransk/Franska liljan av olika svenska smeder, 1800-/1900-tal. Snarlik storlek.
1 tesked, Engelsk snäck.
1 udda kniv, europeiska stämplar.
1 fruktkniv, modell Olga, 1857.
2+1 gafflar, GAB, Stockholm 1970-75
2 fruktknivar, svenska importstämplar, med jugenddekor.
1 kaffesked, Sigurd Persson, GAB, Stockholm 1977.
1 turistsked från Kanada.
1 bordskniv.
1 stor matsked Franska Liljan/Gammalfransk, 1854.
1 kaffesked, CG Hallberg 1942.
Slitage. Vissa med bucklor. Repor. Vissa med monogram.