Teak och bok. Bord med rundade kanter och nedåt avsmalnade ben. Längd 125 + iläggsskiva 24 cm, bredd 85 cm, höjd 73 cm.
Ställvis slitage. Repor, märken, fläckar. Senare klädsel.