BAROMETRAR, Lufft, Tyskland, 1900-talets första hälft.
Vitmetall. Diameter 10 respektive 13 cm. I läderetui.
Slitage. Senare etui, varav ett med stämplat namn. Urtavlor något gulnade. Fläckar. Torkat läder med mindre sprickor. Ej funktionstestade, ej fullt genomgångna.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.