MATSERVIS, 36+4 delar, flintgods, bland annat England, 1800-talets första del

Tryckte blå dekor av landskap.
3 olika stora stekfat,
3 skålar,
4 djupa tallrikar,
21 mattallrikar,
2 assietter,
1 terrin med lock,
1 terrin utan lock,
1 kakfat,

1 medföljande lock, 1 ovalt uppläggningsfat Gustavsberg,
2 ovala skålar Rörstrand
1 perforerat ovalt fat utan märkning.

Slitage. Nagg. Krackelerad glasyr, smuts under glasyr. Lagningar.

Utropspris
3 000 SEK