Avtagbara brickor i mässing med dekor av kinesiska drakar. Fällbar benställning i betsat lövträ. Höjd 57 cm, diameter 35,5 cm.
Slitage. Anlöpningar, ärgningar, repor. Förstärkt, senare lagningar. Något ostadigt.