Tre helfranska band. Första delen numrerad nr 420 och till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Med egenhändig autograf av Verner von Heidenstam.
Slitage. Fläckar. Repor. Ej fullständigt genomgångna. Något gulnad.