HÄNGE, 18K guld med emalj samt odlade pärlor, Gustav Dahlgren & Co, Malmö, 1942. Vikt 11,6 gram.
Hänge med höjd ca 4,5 cm. Kedja i 18K guld med otydliga stämplar, troligtvis ej från Gustav Dahlgren & Co. Längd ca 61 cm. Vikt inkluderar både hänge samt kedja.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.