TESERVIS, 3 delar, silver, Sheffield 1881. Vikt 1459 g.

Bukig form. Driven dekor med kartuscher, blommor och bladverk. Locket med Blomma och blad. Sockerskål och mjölkkanna invändigt förgyllda. Tekannans höjd 20 cm. Monogram.

Mjölkkanna med senare fotring. Några smärre repor.

Utropspris
8 000 SEK