7 st matknivar, 22-20 cm, 7 st matgafflar, 8 st soppskedar, 6 st smörgåsknivar och -gafflar, 6 st fruktknivar, 5 st dessertskedar, 13 st tårtgafflar, 13-15 cm, 8 st kaffeskedar, 6 st serveringsskedar, 21-25 cm, 5 st serveringsgafflar, 13-15 cm, 2 st smörknivar och slev med förgyllt skedblad.
Bruksslitage, anlöpningar, diverse graveringar.