FOTOGRAFIER, 3 st varav 2 signerade Daniel Nyblin, Helsingfors 1891 och 1893.
Tre olika vyer över Helsingfors: N:o 1 vyn över salutorget, N:o 10 Norra Esplanadgatan och Nikolajkyrkan (Helsingfors domkyrka). Bildstorlek 16x22 cm.
Oinramade. Kantskador, spår efterlämnade av framkallningsprocessen, en bild med spår av mögel, med ingen eller ringa betydelse för fotografiernas kvalitet.