FICKUR, savonett, herr, 18k guld, ankargång, 1800-talets slut. Vikt 52g.

Rikt ornerad boett med bla historiserande interiörscen med två kvinnor, diameter 47mm. Klockkedja, metal medföljer, längd ca25cm.

Slitage. Skador på boett. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
3 500 SEK