BROR LINDH. Signerad Bror Lindh. Olja på Pannå.
Vitsippor. 29,5 x 39,5 cm.
Litet nagg (2 mm) i pannåns vänstra hörn.
Dedikation a tergo: "Denna tavla tillhör Fru Torborg Fredriksson given till Henne 'med varm hand' från hennes gamla moster Ebba Teresia Lönström Ludvika d 3 aug 1955"