SKÅP, Kina, 1900-talets första del.

Trä, genombruten dekor, i form av blommor och djur. Hyllplan, två fack. Bredd 98, djup 40, höjd 182 cm.

Slitage, repor, något lösa delar. Stötskador. Sprickor. Lagningar. Handtag till fack saknas.

Utropspris
8 000 SEK