TAKAMPEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, höjd ca 50 cm.

Stomme av mässing. Behängd med slipade prismor. Opak glaskupa.

Ej funktionstestad. Obetydliga mindre nagg. Prisma saknas.

Utropspris
1 500 SEK