2st, ovala med gravyrdekor av blomster, vara en är invändigt förgylld. Längd ca 7 - 8,5 cm.
1st i form av ett hängsmycke, eventuellt luktdosa. Stjärnformad gravyrdekor. Förgylld invändigt. Diameter 3,5 cm.
1 st rektangulär med vågig kontur. Höjd 4 cm.
Mindre bucklor, slitage. 2st med initialer i gravyr. Stående dosa med hål baktill.