SERVISDELAR, 24 delar, porslin, bl.a. "Resista", Langenthal, Schweiz och Royal Worcester Porcelain, England.

Utvändigt förgyllda. Suffléform, h 9,5. Lockkarotter, 2 st runda, diameter 14 och 17 cm, 2 st ovala, längd 26 och 28 cm. Bricka, längd 37 cm. Assietter, 6 st, diameter 17 cm. Assietter, 6 st, diameter 20 cm. Formar, 2 + 2 st, höjd 5 cm. Äggkopp, såssnipa höjd 6 cm.

Slitage. Repor. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK