TAKAMPEL, empirestil, 1900-talet första hälft. Höjd ca 63 cm.
Metall samt plåt. 6 elektrifierade ljusarmar. Krön med pamletter. Kron ring med dekor av fleuorner samt blomkransar. Svängda ljusramar. Avsluttande kotte.
Ej funktionstestad. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.