Vita med dekor i form av blåa blommor. Såsskål, Kakfat, serveringsfat, serveringsskål, 6 flata mattallrikar, 6 djupa mattallrikar, 5 assietter, 5 desserttallrikar, 2 tekoppar.
Repor, naggt, spricka på en tallrik samt skål.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.