TAKLAMPA, krom och glas, tidigt 1900-tal. H 60.

2 kupor av gulbeige glas med räfflat mönster. Stativ av krom med dekor av rödfärgat trä.

Bruksslitage. Färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK