SPEGEL med KONSOLBORD, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Rak form. Svartmålad. Konsolbord med skuren dekor, bronserade detaljer. L 90, B 40. Bordets H 41, spegelns H 219.

Slitage. Färgbortfall. Repor. Spegel ej ursprunglig.

Utropspris
3 000 SEK