STOL, Fredrik Sieck, Fritz Hansen, 1900-talets andra hälft.

Ek. Underrede av förkromat stål. Sits klädd i svart skinn.

Slitage. Repor. Hack i träet. Anlupen. Lagad i skinnet.

Utropspris
1 500 SEK