Målad dekor med kärlekspar. Guld dekor. Balusterformade. Ena vasen omgjord till lampa på sockel. H 22, H 25 med sockel, utan lampskärmshållaren.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. En vas med borrhål samt på fast sockel. Ej funktionstestad.