BÖCKER, 5 vol, "Svenskt silversmide 1520-1850" resp "Guld och silversmeder i Sverige".

"Svenskt silversmide" i 4 vol, i beige resp grått förlagsband. Nordisk rotogravyr, Stockholm 1960-tal. "Guld och silversmeder", Gustaf Upmark, halvfranskt band, Stockholm 1925.

Ej genomgångna. Slitage. Upmarks bok med skador, gulnad.

Utropspris
3 000 SEK