SKRIN, glas och mässing, empire, Baccaratliknande, 1800-talets första hälft.

Skrin i glas med slipad dekor. Burkens och lockets kant med mässingsdekor med blomstermönster. H 12,.5

Slitage. Flertal nagg. Nyckel saknas.

Utropspris
1 200 SEK