MAT- OCH TESERVIS, ca 98 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand. 1900-tal.

Terrin med lock, kanna, 10 mattallrikar, 7 tallrikar mindre, 10 förrättstallrikar, 11 assietter, 10 assietter större, 8 + 4 djupa tallrikar, 2 djupa tallrikar mindre, 7 muggar, 13 tekoppar med fat (3 extra fat medföljer), 8 kaffekoppar med fat, (3 extra fat medföljer), 4 serveringsskålar samt 2 serveringsfat.

Slitage, enstaka mindre nagg.

Utropspris
5 000 SEK