Karmstol av rotting och bambu med svängda armlän. Sitthöjd 25, bredd 59, höjd 84 cm. Serveringsvagn av rotting och bambu, två skivor av glas. På fyra trissor. Längd 94, bredd 44, höjd 72 cm.
Visst slitage. En glasskiva med liten spricka. Smärre skador.