Fingerborg JEF, Johan Edvard Fagerroos, Finland, Helsingfors 1886, höjd ca 20 mm.
Fingerborg CAP, möjligen Carl Anders Pousette, Stockholm 1842, höjd ca 22 mm.
Fingeborg stämplad CAP, även möjligen Carl Anders Pousette, Stockholm otydlig årstämpel, höjd ca 22 mm. Örhängen CFL, möjligen Carl Fredrik Lilja, Stockholm. Längd ca 35 mm. Total vikt 12 g. Två anpassade etuier.
Örhängen omarbetade. Slitage.