Sex stapelbara moduler. Mahognyfanér. Ett par moduler med hyllor bakom pardörrar, höjd 78 cm. Ett par moduler med två lådor samt glasad skåpdörr, höjd 36,5 cm. Ett par moduler med ett par glasade skåpdörrar, höjd 72 cm. Bredd 72, djup 43, total höjd 186,5 cm vardera.
Smärre slitage. Några repor. Smärre fanerskador.