Bordspendyl, Louis XV-stil, troligtvis Frankrike, 1800-talets slut.

Bronserad metall. Rikt dekorerad med blomstergirlander, porslinsplaketter och krönande urna. Bredd 38, höjd 39 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Ej genomgången. Ej funktionstestad. Något slitage. En porslinsplakett på sned, smärre nagg.

1 801
159
163
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
21 nov 18:43
1 801 SEK
21 nov 18:41
1 701 SEK
20 nov 0:44
1 601 SEK
16 nov 14:14
1 300 SEK
15 nov 21:52
1 000 SEK
15 nov 15:31
800 SEK
14 nov 17:30
600 SEK
14 nov 15:46
501 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69