Teskedar, 14 st, silver, Sverige 1800-tal.

Bl a Carl Adam Svanberg, Vimmerby 1880, Adolf Nyman, Linköping 1843. Olika modeller, bl a gammal fransk.
Längd 13-15 cm. Total vikt 201 gram.

Bucklor, slitage, gravyr.

1 750
155
158
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
23 nov 14:29
1 750 SEK
18 nov 12:59
1 500 SEK
17 nov 21:30
1 200 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02