Stomme av mässing med glasprismor. Kupa av råglas med etsad dekor av kvinnorfigurer samt växter. För fyra ljuspunkter. Diameter 58, höjd ca. 70 cm.
Ej funktionstestad. Några nagg. Något slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10