Fanerade med mahogny, ben av rödbetsad bok. Skiva av råglas, nedtill en låda med dragring i mässing. Bredd 42, djup 33, höjd 52 cm.
Smärre slitage. Märken. Smärre fanerskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10