Bas av marmor på förgyllda koniska fötter. Genombruten dekor av växtornament samt strålande Medusahuvud. Emaljerad urtavla med romerska indexsiffror. Höjd 49, bredd 30 cm Nyckel finns.
Ej genomgången. Smärre skador. Delar saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.