Matbord fanerat med teak. Två utdragbara klaffar. Etikettmärkt och brännmärkt. Längd 120 - 241, bredd 85, höjd 73 cm. Stolar av teak med fast stoppad sits. Ljus textilklädsel. Ej märkta. Sitthöjd 43, höjd 78 cm.
Ställvis slitage. Märken. Fläckar. Brännmärke på bordets skiva.