Trä, metall och ben. Liten fällkniven med handtag i pärlemor. Spegel i locket. Höjd 12 cm.
Torrsprickor. Anlupet glas. Slitage. Lagning som lossnat: locket har lossnat från metallinfästningen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10