Spegel, Empire, 1800-talets första hälft.

Bronserad, målad och förgylld spegel med skuren- och pastellagedekor av bladsnitt, pärlstav, girlander och huvudmaskaroner. Tudelat spegelglas. Höjd 152, bredd 76 cm.

Renoverad och kompletterad. Slitage. Anlupet glas, det nedre spegelglaset senare.

Utropspris
4 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

419. Francesco Clemente, "The Four Elements".
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
Budhistorik
1 050 000

ditt bud
1 000 000

ditt bud
980 000

ditt bud
960 000

ditt bud
940 000

ditt bud
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
Fair warning
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
Aktuellt bud:
1 050 000 SEK