Kniv, Samearbete, helhornsmodell, 1900-talets mitt.

Kniv så kallad "samekniv". Helhornsmodell med grepp och slida i renhorn med skuren och graverad dekor. Hake i tvinnat läder. Band i silver. Knivblad i stål. Längd 26 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

146. Attila Suta, sängbord, ett par, egen verkstad, Stockholm, 2022.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK