Ingrid Geijer-Rönningberg, Skulptur, Brons, signerad, gjutarstämpel, daterad 1956.
I form av en stående kvinna med armarna sträckta över huvudet, på rektangulär sockel. Signerad I.Geijer 56. Gjutarstämpel Herman Bergman Fud. Höjd inklusive sockel 32 cm.
Nagg samt fläckar på basen.