Sergio Bustamante, skulptur, brons, signerad och numrerad 44/100
Byst av en man. På stensockel. Höjd exklusive sockel 28 cm.
Smärre slitage.
Verket är troligtvis inspirerat av René Magrittes målning "The Art of Living" från 1967.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10