12 bordsskedar 18,8 cm
11 bordsgafflar 18,5 cm
12 bordsknivar 21 cm
12 smörgåsgafflar 15,5 cm
12 kaffeskedar 12 cm
2 syltskedar 15 cm
2 smörknivar 19 cm
Total vikt 2410 gram
5 delar nysilver medföljer
Åldersrelaterat slitage. Graverat monogram "KV". Bucklor på vissa knivskaft.