Byst, på Piedestal, okänd konstnär, sent 1800-tal.
Alabaster, i form av en flicka med uppsträckta armar hållandes en pokal. Piedestal i snidat och målat trä. Plakett på bas "Bolton-jones Våren". Höjd skulptur 64, total höjd 154 cm.
Skador. Lagningar. Repor. Slitage. Torrsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.